Koszty utrzymania warsztatu samochodowego

Prowadzenie warsztatu samochodowego to nie lada wyzwanie wymagające świadomego podejścia do wielu kwestii z nim związanych. Koszty utrzymania warsztatu samochodowego to jeden z najważniejszych aspektów rentowności branży motoryzacyjnej.

Koszty utrzymania warsztatu samochodowego i ich dokładna analiza jest przewodnim elementem efektywnego działania ASO ze względu na szereg korzyści, jaki za sobą niesie:

 • identyfikacja obszarów podatnych na optymalizację wydatków,
 • podniesienie rentowności warsztatu samochodowego,
 • dokładne i efektywne planowanie inwestycji,
 • utrzymanie standardów świadczonych usług na najwyższym poziomie.

Opis działalności warsztatu samochodowego

Działalność autoryzowanych warsztatów charakteryzuje się tym, że jest powiązana bezpośrednio z konkretną marką samochodów, w ramach której funkcjonuje dana sieć ASO. Wyznacza to pewne standardy jakie warsztat powinien spełniać:

 • naprawa musi być realizowana zgodnie z technologicznymi założeniami producenta,
 • najwyższa jakość części używanych do naprawy,
 • wyposażenie warsztatu w nowoczesny sprzęt i specjalistyczne systemy do diagnostyki,
 • najwyższa jakość obsługi klienta.

Prowadzenie warsztatu samochodowego a rentowność

Prowadzenie warsztatu samochodowego wiąże się z licznymi wydatkami wpływającymi na jego rentowność. W CNP szkolimy, monitorujemy i egzekwujemy pomagając w zarządzaniu warsztatem co przekłada się na wzrost zysku ASO minimum o 15%. Oprócz tego dzięki naszej wiedzy będziecie w stanie zoptymalizować koszty utrzymania warsztatu samochodowego, w skład których wchodzą:

 • koszty wynajmu i utrzymania lokalu
  Właściwe zarządzanie przestrzenią roboczą może mieć spory wpływ na rentowność warsztatu.
 • koszty personelu
  Optymalizacja zadań i obowiązków pracowników znacząco przyczynia się do redukcji kosztów, a co za tym idzie poprawy rentowności warsztatu.
 • koszty wyposażenia
  Wyposażenie serwisu musi spełniać standardy producenta danej marki. Precyzyjna analiza kosztów związanych z zakupem maszyn i narzędzi daje możliwość inwestycji w sprzęt najwyższej jakości, co odbija się pozytywnie na funkcjonowaniu całego warsztatu.
 • koszty materiałów i części
  Wszystkie części używane w ASO muszą pochodzić z fabryk producenta danej marki, a materiały lakiernicze powinny posiadać stosowne certyfikaty.

Stały monitoring rentowności przez CNP pozwala na redukcję powyższych kosztów, co w przypadku średniej wielkości warsztatu przekłada się na znaczący i zauważalny zysk w skali miesiąca.

Optymalizacja i skuteczne zarządzanie kosztami przez firmę CNP

W CNP podnosimy rentowność współpracujących z nami ASO minimum o 15%, a to wszystko za pomocą:

 1. egzekwowania i monitorowania należności,
 2. wsparcia prawnego,
 3. szkoleń,
 4. negocjacji umów z zakładami ubezpieczeń.

Posiadamy narzędzia analityczne – autorski kalkulator, dzięki któremu wyliczycie rentowność Waszego ASO. Jeśli zależy Państwu na poprawie skuteczności i optymalizacji zarządzania kosztami w ASO to zapraszamy do skorzystania z oferty CNP. Z naszą pomocą stale monitorowane koszty utrzymania warsztatu samochodowego stają się przejrzyste, a dzięki autorskiemu systemowi DMS wygenerujecie dokumenty likwidacyjne i otrzymacie dostęp do wszystkich informacji w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy - poznaj szczegóły, zapoznaj się z ofertą

Szczegóły

Zaufali nam

Współpracujemy z ponad 50 ASO w całej Polsce

Zaufało nam już ponad 50 Autoryzowanych Stacji Obsługi. Dlaczego? Decydując się na współpracę z CNP oszczędzasz czas pracy doradców podnosząc przy tym rentowność warsztatu. Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do elitarnego grona ASO stawiających na innowacyjne i nowoczesne zarządzanie warsztatem samochodowym.

Napisali o nas

Opinie naszych kontrahentów

  Chcesz zwiększyć rentowność Twojego warsztatu/ASO?

  Skontaktuj się z nami!

  Pozostaw swoje dane w formularzu kontaktowym, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i omówi szczegóły współpracy.