Współpraca

Sprawdź jakie to proste!

Jak wygląda współpraca z CNP w 5 prostych krokach?

Poszkodowany zleca naprawę bezgotówkową w warsztacie/ASO danej marki.

Warsztat tworzy rekord w systemie CNP i generuje dokumenty do podpisu dla poszkodowanego. Warsztat przesyła dokumentację szkodową do zakładu ubezpieczeń za pomocą aplikacji CNP. Zakład ubezpieczeń wypłaca tylko część odszkodowania.

CNP kontaktuje się z zakładem ubezpieczeń w celu uzyskania decyzji płatniczej. CNP próbuje odzyskać całość odszkodowania polubownie. Zakład ubezpieczeń nie wypłaca pełnej należności za fakturę.

Mija ustawowy termin na wypłatę kwoty odszkodowania, więc CNP kieruje sprawę na drogę postępowania sądowego.

W sprawie zostaje wydany wyrok. Warsztat otrzymuje pełną kwotę odszkodowania.

ZOBACZ VIDEO

Minimum formalności po Twojej stronie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym przedstawiamy procedurę współpracy z CNP w pięciu prostych krokach. Jest to klarowny i zwięzły przewodnik, pozwalający zrozumieć, jak wygląda współpraca pomiędzy ASO, CNP, ubezpieczycielem, a sądem (w przypadku rozprawy).

Usprawnienia dla twojej firmy

Co jeszcze dla Ciebie możemy zrobić?

Kalkulator stawek kosztowych

W ramach współpracy oddajemy do dyspozycji ASO specjalny kalkulator, pozwalający na wyliczenie rentowności warsztatu w prosty sposób za pomocą kilku zmiennych.

System dla ASO

Przy wykorzystaniu aplikacji CNP pracownik BOK jest w stanie założyć 4-5 rekordów w godzinę, co przekłada się na zarejestrowanie około 500 zleceń naprawy w skali miesiąca. Średni czas obsługi klienta przez doradcę ASO zostaje zredukowany z 60 do 10 minut.

Szkolenia

Przeszkolimy zarówno kadry zarządzające z zakresu kontroli efektywności pracy, jak i doradców z działów likwidacji szkód w obrębie przygotowania skutecznych prawnie dokumentów szkodowych.
Dodatkowo zweryfikujemy wiedzę techniczną pracowników i w razie konieczności przeszkolimy ich od A do Z.

Kalkulator stawek kosztowych

Zakres działań CNP

Czynności wspomagające prowadzenie biznesu w branży motoryzacyjnej:

Szkolimy

 • Kadry zarządzające w obrębie nadzoru nad efektywnością pracy pracowników rozproszonych po różnych lokalizacjach.
 • Doradców z działu likwidacji szkód w zakresie przygotowania skutecznych dokumentów szkodowych zgodnych z obowiązującym prawem.
 • Pracowników warsztatu od A do Z weryfikując przy okazji ich wiedzę techniczną poprzez ocenę jakości wykonanych kalkulacji naprawy uszkodzonych pojazdów.

Monitorujemy

 • W CNP opracowaliśmy własne metody i narzędzia analityczne, takie jak specjalny kalkulator umożliwiający pomiar rentowności warsztatu przy pomocy kilku zmiennych.
 • Dysponujemy autorskim systemem DMS odpowiedzialnym za generowanie i obieg dokumentów w czasie rzeczywistym między ASO, CNP, ubezpieczycielem, a sądem (w przypadku rozprawy), który dodatkowo pozwala na sporą oszczędność czasu pracy doradców ASO potrzebnego na stworzenie rekordu z 60 na 10 minut.
 • Oprócz tego analizujemy stawki kosztowe za roboczogodzinę prac blacharsko-lakierniczych w porównaniu do tych wynegocjowanych na umowach o współpracy z zakładami ubezpieczeń.
 • Zespół CNP oferuje profesjonalne wsparcie poparte dwudziestoletnim doświadczeniem w negocjacjach warunków umów o współpracy z zakładami ubezpieczeń, eliminując konieczność ich wypowiadania.

Egzekwujemy

 • Wyegzekwujemy i zmaksymalizujemy w imieniu ASO należności od ubezpieczyciela z tytułu napraw bezgotówkowych w szkodach komunikacyjnych na drodze polubownej, a w razie konieczności – na drodze postępowania sądowego.

Nie odwlekaj decyzji!

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów 
w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych?

Kiedy?

1

W sytuacji, w której ubezpieczyciel zaniżył wycenę naprawy, co skutkuje wypłatą odszkodowania niepokrywającego całości kosztów.

Warto wtedy zaufać doświadczonemu zespołowi specjalistów, którzy pomogą doradcom ASO w odwołaniu się od wyceny szkody komunikacyjnej oraz w imieniu ASO wyegzekwują i zmaksymalizują kwotę konieczną do bezgotówkowej likwidacji szkody, również na drodze sądowej.

2

Podobnie jest w sytuacji gdy zakład ubezpieczeń zwleka z wypłatą odszkodowania bądź całkowicie jej odmawia.

CNP kieruje wtedy sprawę na drogę postępowania sądowego, a 95% skuteczności procesowej gwarantuje wypłatę pełnego odszkodowania na pokrycie kosztów naprawy.

Dlaczego?

OSZCZĘDZASZ CZAS

Opracowany przez nas system DMS pozwoli na znaczną redukcję czasu pracy doradcy ASO z działu likwidacji szkód. Aktualnie, zanim szkoda trafi do systemu, musi minąć około godziny ze względu na to, że ASO korzystają z kilku różnych, niekompatybilnych ze sobą systemów.

DMS pozwala na integrację owych systemów i połączenie ich funkcjonalności, umieszczając wszystko w jednym miejscu. Skutkuje to redukcją czasu potrzebną do stworzenia rekordu z 60 do 10 minut i pozwala na wykonanie tego etapu nawet niewykwalifikowanym pracownikom, dzięki pełnej automatyzacji systemu.

KONTROLUJ PIENIĄDZE

Dzięki naszej Księgowości masz pewność, że zarządzanie finansami Twojego ASO jest w dobrych rękach. Sprawnie i bezproblemowo rozliczamy około 1400 szkód w skali miesiąca.

Dodatkowo System DMS gwarantuje transparentność wszystkich danych, do których nasi Kontrahenci mają stały dostęp niezależnie od miejsca i czasu.

DOSTOSUJEMY SIĘ
DO TWOICH POTRZEB

Wspomniany wcześniej „szyty na miarę” system DMS dostosowuje się do indywidualnych potrzeb ASO, umożliwiając generowanie i obieg dokumentów pomiędzy ASO, CNP, ubezpieczycielem, a sądem (w razie wkroczenia na ścieżkę sądową). Dodatkowo udostępnia pracownikom informacje na temat każdej szkody w czasie rzeczywistym.

Co więcej, nasz zespół radców prawnych na podstawie dwudziestoletniego doświadczenia i zrozumienia sytuacji każdego ASO, oferuje całkowite wsparcie zarówno na etapie polubownym, jak i sądowym w kwestii egzekwowania należności od ubezpieczyciela.

Zaufali nam

Współpracujemy z ponad 50 ASO w całej Polsce

Zaufało nam już ponad 50 Autoryzowanych Stacji Obsługi. Dlaczego? Decydując się na współpracę z CNP oszczędzasz czas pracy doradców podnosząc przy tym rentowność warsztatu. Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do elitarnego grona ASO stawiających na innowacyjne i nowoczesne zarządzanie warsztatem samochodowym.

Napisali o nas

Opinie naszych kontrahentów

  Chcesz zwiększyć rentowność Twojego warsztatu/ASO?

  Skontaktuj się z nami!

  Pozostaw swoje dane w formularzu kontaktowym, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i omówi szczegóły współpracy.