Roboczogodzina ASO – za prace blacharsko-lakiernicze

Roboczogodzina ASO to jednostka określająca nakład pracy wykonanej przez pracownika warsztatu według ustalonych norm w ciągu jednej godziny. Parametr ten ma kluczowe znaczenie w kontekście prac blacharsko–lakierniczych.

roboczogodzina aso

Wysokość stawki roboczogodzin prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych jest istotna zarówno dla warsztatów, jak i klientów korzystających z ich usług. Sytuacja ekonomiczna na rynku dynamicznie kształtuje stawki, powodując ich ciągły wzrost w przeciwieństwie do stawek zagwarantowanych w ramach umów o współpracy między zakładami ubezpieczeń a serwisami, które latami nie ulegają zmianie.

Eksperci CNP weryfikują i szczegółowo analizują stawkę kosztową prac blacharsko-lakierniczych, które stosuje nasz kontrahent. Wyliczenia te są porównywane ze stawkami stosowanymi przez innych uczestników rynku oraz wysokością stawki uzgodnionej w ramach umowy o współpracy między danym serwisem samochodowym a zakładem ubezpieczeń.

Roboczogodzina ASO – w Autoryzowanym Serwisie Samochodowym

Roboczogodzina ASO za prace blacharsko-lakiernicze jest istotnym elementem wpływającym na koszty naprawy, na które składają się: czas pracy, normy jakościowe, koszty pracowników, eksploatacja sprzętu, wynajem pomieszczeń oraz opłaty administracyjne.

W CNP przeprowadzamy szkolenia kadry zarządzającej w zakresie kontroli efektywności pracy w ASO. Rzetelne podejście do wykonywanych napraw ma bezpośredni wpływ nie tylko na kondycję firmy, ale także na zadowolenie klienta.

Stawki roboczogodzin prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych

Stawki roboczogodzin prac blacharskich lakierniczych i mechanicznych mogą się od siebie różnić w zależności od rodzaju wykonywanych prac.

W CNP przeprowadzamy analizę stawki rynkowej prac blacharsko–lakierniczych i porównujemy ją do stawki widniejącej na umowie o współpracy między serwisem a ubezpieczycielem. Pomagamy w negocjacji warunków umów o współpracy, dzięki czemu działające z nami ASO zyskują gwarancję stawki adekwatnej do jakości wykonywanej pracy.

Prace blacharsko–lakiernicze

Na wieloetapowy zakres prac blacharsko-lakierniczych składa się między innymi:

 • zabezpieczenie samochodu,
 • naprawa elementów nadwozia i podwozia,
 • wymiana i montaż nowych części,
 • niezbędne prace mechaniczne,
 • lakierowanie,
 • renowacja powierzchni.

Merytoryczne szkolenia dla pracowników ASO, jakie przeprowadza nasza firma gwarantują, że roboczogodzina ASO będzie egzekwowana na optymalnym poziomie.

Roboczogodzina ASO – co na nią wpływa:

 1. technologia i wyposażenie
  Wykorzystanie nowoczesnej technologii wraz ze sprzętem najwyższej jakości,
 2. zastosowanie materiałów
  Wybór oryginalnych części zamiennych i certyfikowanych materiałów lakierniczych,
 3. koszty administracyjne
  Utrzymanie pracowników, opłaty eksploatacyjne, leasing sprzętu i wynajem powierzchni.

W CNP pomagamy w wynegocjowaniu odpowiedniej stawki za roboczogodzinę, co przekłada się bezpośrednio na wzrost rentowności warsztatu.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy - poznaj szczegóły, zapoznaj się z ofertą

Szczegóły

Zaufali nam

Współpracujemy z ponad 50 ASO w całej Polsce

Zaufało nam już ponad 50 Autoryzowanych Stacji Obsługi. Dlaczego? Decydując się na współpracę z CNP oszczędzasz czas pracy doradców podnosząc przy tym rentowność warsztatu. Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do elitarnego grona ASO stawiających na innowacyjne i nowoczesne zarządzanie warsztatem samochodowym.

Napisali o nas

Opinie naszych kontrahentów

  Chcesz zwiększyć rentowność Twojego warsztatu/ASO?

  Skontaktuj się z nami!

  Pozostaw swoje dane w formularzu kontaktowym, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i omówi szczegóły współpracy.