Roboczogodzina ASO to jednostka określająca nakład pracy wykonanej przez pracownika warsztatu według ustalonych norm w ciągu jednej godziny. Parametr ten ma kluczowe znaczenie w kontekście prac blacharsko–lakierniczych.
Wysokość stawki roboczogodzin prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych jest istotna zarówno dla warsztatów, jak i klientów korzystających z ich usług. Sytuacja ekonomiczna na rynku dynamicznie kształtuje stawki, powodując ich ciągły wzrost w przeciwieństwie do stawek zagwarantowanych w ramach umów o współpracy między zakładami ubezpieczeń a serwisami, które latami nie ulegają zmianie.
Eksperci CNP weryfikują i szczegółowo analizują stawkę kosztową prac blacharsko-lakierniczych, które stosuje nasz kontrahent. Wyliczenia te są porównywane ze stawkami stosowanymi przez innych uczestników rynku oraz wysokością stawki uzgodnionej w ramach umowy o współpracy między danym serwisem samochodowym a zakładem ubezpieczeń.
Roboczogodzina ASO – w Autoryzowanym Serwisie Samochodowym
Roboczogodzina ASO za prace blacharsko-lakiernicze jest istotnym elementem wpływającym na koszty naprawy, na które składają się: czas pracy, normy jakościowe, koszty pracowników, eksploatacja sprzętu, wynajem pomieszczeń oraz opłaty administracyjne.
W CNP przeprowadzamy szkolenia kadry zarządzającej w zakresie kontroli efektywności pracy w ASO. Rzetelne podejście do wykonywanych napraw ma bezpośredni wpływ nie tylko na kondycję firmy, ale także na zadowolenie klienta.
Stawki roboczogodzin prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych
Stawki roboczogodzin prac blacharskich lakierniczych i mechanicznych mogą się od siebie różnić w zależności od rodzaju wykonywanych prac.
W CNP przeprowadzamy analizę stawki rynkowej prac blacharsko–lakierniczych i porównujemy ją do stawki widniejącej na umowie o współpracy między serwisem a ubezpieczycielem. Pomagamy w negocjacji warunków umów o współpracy, dzięki czemu działające z nami ASO zyskują gwarancję stawki adekwatnej do jakości wykonywanej pracy.
Prace blacharsko–lakiernicze
Na wieloetapowy zakres prac blacharsko-lakierniczych składa się między innymi:
- zabezpieczenie samochodu,
- naprawa elementów nadwozia i podwozia,
- wymiana i montaż nowych części,
- niezbędne prace mechaniczne,
- lakierowanie,
- renowacja powierzchni.
Merytoryczne szkolenia dla pracowników ASO, jakie przeprowadza nasza firma gwarantują, że roboczogodzina ASO będzie egzekwowana na optymalnym poziomie.
Roboczogodzina ASO – co na nią wpływa:
- technologia i wyposażenie
Wykorzystanie nowoczesnej technologii wraz ze sprzętem najwyższej jakości, - zastosowanie materiałów
Wybór oryginalnych części zamiennych i certyfikowanych materiałów lakierniczych, - koszty administracyjne
Utrzymanie pracowników, opłaty eksploatacyjne, leasing sprzętu i wynajem powierzchni.
W CNP pomagamy w wynegocjowaniu odpowiedniej stawki za roboczogodzinę, co przekłada się bezpośrednio na wzrost rentowności warsztatu.